Anasayfa » İnstagram (ç)alınan hesabı geri almak? VEYA KAPATMAK?

İnstagram (ç)alınan hesabı geri almak? VEYA KAPATMAK?

instagram hesabı geri alma veya hesabı kapatma

YAPILACAK İŞLEMLER SERİSİ:

 • Sosyal Medya Türkiye Temsilcilikleri :
 • https://www.internetyardim.org.tr/sosyal-ag-temsilci-rehberi/
 • İnstagram Şikayet Süreci ile İlgili Video:
 • https://www.youtube.com/watch?v=mTzqM5JjDiY&feature=emb_title&ab_channel=G%C3%BCvenliWeb
 • 5651 Sayılı Yasa Uyarınca Türkiye Yasal İçerik Kaldırma Talebi Formu:
 • https://www.facebook.com/help/118930960130870
  https://www.facebook.com/help/contact/435015304579692
 • Başkasını Taklit Eden Hesaplar Formu:
 • https://help.instagram.com/446663175382270, https://help.instagram.com/contact/636276399721841
 • İnstagram’da Gizliliğinizin İhlalini Bildir Formu:
 • https://help.instagram.com/contact/267832646728129
 • Taklitten Hesap Kapattırma Formu:
 • https://help.instagram.com/contact/636276399721841

Hesabınız çalındığında ilk yapılacak işlemi anlatıyorum. Bu sayede geri alabilme imkanına sahip olursunuz.

Kendi Mobil Cihazdan şunu yapın!

Şifremi unuttum yerine gelip “kullanıcı adı” yazıp ardından en alttaki “Daha Fazla Yardıma mı ihtiyacın var?” basın ve revert bölümü çıkar. Buradan ilk mail veya telefonu bulup ona basın, maile veya telefona kod gelecektir.

İşte bu kadar basit.

Ek yöntem ve işlemler:


 1. İlk olarak hesabın mail adresi veyahut hesabın kullanıcı adı değiştirildiğinde hesaba bir “revert maili” gelmektedir bu mailde “Secure your account here.” yazan yere tıklarsanız hesabınız kurucuya düşecektir ve açılan pencereden kendinize ait maili veya telefon numarasını seçerek hesabınıza geri erişim sağlayabilirsiniz.

Bu yöntem işe yaramazsa instagrama giriş yaparken giriş sayfasında ki “Giriş yapmak için yardım al.” Yazısına tıklayıp kullanıcı adınızı yazdıktan sonra en alt kısımda bulunan “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” Yazısına basıp açılan ekrandan kendinize ait maili veya telefon numarasını seçerek hesabınıza tekrar erişim sağlayabilirsiniz

2.
“Şifre unuttum” kısmı dokunun, kullanıcı adı yazıp ileri dokunun ve “daha fazla yardım” dokunun.. İstenilen form açılacak ve Sizden şunu bilgileri ister ; kurucu maile giden kod veya kurucu telefona giden kod.. bu aşamadan sonra, girilen kod girip daha sonra karşınıza ( çalan şahıs iki faktörlü etkin yapmışsa ) İki faktörlü Kimlik doğrulaması kodunu ister. Daha Fazla Kısmında “destek al” dokunun ve hesap kişisel fotoğraf varsa eğer, Evet işaretleyin. Sonra sizden mail isteyecektir önerim yeni temiz maildir. Maili yazdıktan sonra özçekim/selfie Video kısmı açılır, ve video çekip gönderiniz. Ardından 1-3 iş günü içerisinde mail alacaksınız.

3.

Bireysel ve İşletme hesabı içinde geçerli vergi levhası vs. varsa onu yüklemeniz gerekiyor. Eğer hiç bir şekilde işe yaramadıysa, öncelikle hesabı taklitten dolayı şikayet edip kapattırmak gerekiyor. sonrasında “https://help.instagram.com/contact/1652567838289083” formundan bilgileri doldurmanız gerekiyor. Formda size ;
Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?
Çalınan hesap kişisel ise hayır, İşletme ise evet işaretleyin.
Kullanıcı adı : E posta : ( kurucu e posta olmasına dikkat edin )
Daha sonra size mail ile bir kod gönderilir. Mail’deki kodu hesap sahibinin yazması gerekir. Kod isim soyisim kullanıcı adı Şimdi mail yanıt vermeden önce ; Hesabın çalınma tarihi daha önce ekli olan mail ve telefon hatta durumu güncel ise İNGİLİZCEdetay ekleyin. Maili Gönderebilirsiniz.
Eğer olumlu olursa, ardından 1-7 gün içinde kurucu mail adresine şifre sıfırlama bağlantısı gelecektir.

4.

Diğer yöntem:

1En son kullandığınız cihazdan giriş yapın. E-posta/telefon/kullanıcı ve şifre istediği ekranda Facebook ile giriş yapamıyorsanız yine bir seçenek olan “Giriş için yardım al” yazan seçeneği seçin.

2– Saldırıya uğramış hesabın kullanıcısını girin ve ileri’ye tıklayın.

3– E-posta, sms göndermenizi veya Facebook üzerinden giriş yapmanızı isteyen sonraki ekranda “Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?” seçeneğini seçmeniz gerekecek.

4– Bir sonraki ekranda e-posta veya telefon numaraları üzerinden tüm hesap kurtarma seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Bu kişilere erişiminiz yoksa, “Bu e-postaya veya telefon numarasına erişimim yok” seçeneğini seçmeniz gerekecektir.

5– Bir sonraki ekranda, destek istenecek yer olduğu için en önemli adımdır. Yani bu prosedürde iki seçenek var:

5.1“Hesabım korsan/saldırıya uğradı” seçeneğini seçin, tıkladığınızda profilinizde fotoğraf varsa (kişisel hesaplar) veya bir hesabınız yoksa bizimle iletişime geçme seçeneğiniz var. profilinizde fotoğraf (daha fazla işletme hesapları için). Gönderdiğiniz..

5.2– Fotoğraf çekme seçeneğinde, fotoğraf istemek için Instagram tarafından sizinle iletişime geçileceği için bir e-posta sağlamanız gerekecektir. Şu anda Hesabınızda bulunan bir fotoğrafınız yoksa, hesabın ilk oluşturulduğu e-postayı girerek diğer seçeneği seçebilirsiniz.

5.3 “Erişim kodu, erişimimin olmadığı bir cep telefonu numarasına veya e-postaya gönderildi” seçeneğini seçin.

5.4 – Bu seçeneği seçerken, yeni e-postaya gönderilebilecek bu bağlantı aracılığıyla kurtarmayı deneyebilirsiniz. Bu seçenek de yukarıdakiyle aynı seçeneklere sahiptir.

Tüm bu adımları hesabınızı kullandığınız mobil cihazdan yapın. Diğer cihazlarda takılı kalırsınız.

Saygılarımla.

Yunus KAYTAN

“İnstagram (ç)alınan hesabı geri almak? VEYA KAPATMAK?” hakkında 4 yorum

 1. İbrahim Halil Gönüllü

  Hesabım link üzerinden çalınmıştır şuan dolandırıcıların elinde hesabımı dolandırıcıdan geri almak istiyorum

  1. Merhaba gerekli formları doldurunuz. Ayrıca şunu da yaparsanız hesabınızı geri alabilirsiniz.

   Şifremi unuttum yerine gelip k.adı yazıp en alttaki daha fazla bilgi al basın ve revert bölümü çıkar oradan ilk mail bulup ona basın gelen kodu yazın hesaba girersiniz.

   İşte bu kadar basit.
   Saygılarımla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir